Śpiewająco o przepięknej przyjaźni i innych ważnych sprawach - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Śpiewająco o przepięknej przyjaźni i innych ważnych sprawach

Wydarzenia > Rok szkolny 2017/2018
    Trafić na dobry film, wartościową sztuką, udany koncert… dzisiaj coraz trudniej. A nam udało się to w ciągu jednego tygodnia.
     Po bardzo udanej adaptacji „Dzienników gwiazdowych” Lema, w której uczestniczyły klasy gimnazjalne, 4 grudnia 2017 r. świetny spektakl obejrzeli, a raczej przeżyli uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej. Opowieść o chłopcu, który istnieje w każdym z nas, była przyjemna dla oka i ucha, wzbogaciła wewnętrznie, skłoniła do głębokich refleksji.
    Szkolna lektura „Mały Książę” Antoine’a de Saint Exuperego została „podana” uczniom w sposób lekki, przystępny, profesjonalnie i z ogromnym szacunkiem dla młodego widza. Musical równomiernie przekładany tekstem i piosenką nie tylko przedstawiał fabułę, ale właśnie poprzez lirycznie wyśpiewany tekst pomógł zrozumieć, na czym polega prawdziwa przyjaźń, pomógł dostrzec wady świata dorosłych, pomógł w końcu zobaczyć to , co najpiękniejsze.
      Dodatkowym walorem przedstawienia, oprócz starannie przygotowanej i bogatej scenografii oraz wspomnianej wcześniej warstwy muzycznej, były elementy akrobatyczne i żonglerskie. Wszystko to razem stworzyło na scenie aurę magii, towarzyszącej każdej doskonale przygotowanej sztuce, a tę, którą obejrzeli szósto- i siódmoklasiści z pewnością można tak wysoko ocenić.
    Po spektaklu uczniów czekała dodatkowa gratka. Wraz z aktorem Teatru Ludowego Jarosławem Szwecem opuścili miejsca przypisane widzom i udali się do miejsc, w których na co dzień pracują ludzie teatru. Zwiedzanie teatralnej kuchni z pewnością było doskonałym prezentem mikołajkowym.
     Korzystając z obecności w Nowej Hucie, wycieczkowicze zaglądnęli do Arki Pana, wyjątkowego, pięknego nowohuckiego kościoła w kształcie łodzi, wybudowanego wbrew woli i zgody komunistycznych władz.
„Co piękne jest, czasem jest i dobre” – takie z pewnością było spotkanie uczniów z Melpomeną – muzą teatru.

Tekst: Zofia  Łęczek
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego