Pedagog szkolny - PSP Rzezawa

Szukaj
Idź do spisu treści

Menu główne:

Pedagog szkolny

Pedagog szkolny mgr Anna Leśniak 
( pokój nr 60, II piętro)

zaprasza w godzinach:

poniedziałek:   8.00 – 14.00
wtorek:           8.00 - 11.30
Środa:            8.00 – 14.00
czwartek:        8.00 -10.00
_________________________________________________

Informacja od pedagoga szkolnego

Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Wyjątkowa sytuacja spowodowała, że nie możemy się spotkać osobiście w szkole. Jeśli w tym trudnym dla nas wszystkich czasie potrzebujecie wsparcia, rozmowy, zapraszamy do kontaktu zdalnego z pedagogiem szkolnym:
poniedziałek - piątek: 9.00 – 12.00
tel: 597 470 947
e-mail:alesniak844@gmail.com

  W związku z aktualną sytuacją Poradnia Psychologiczno –Pedagogiczna w Bochni chcąc wesprzeć Państwa przygotowała zbiór ważnych informacji, zarówno dotyczących wsparcia emocjonalnego jak
i zdalnego nauczania, które pomogą odnaleźć się w aktualnej sytuacji i wpłyną na lepszą adaptacje zarówno psychiczną jak i edukacyjną podczas pobytu w domu.
Jednocześnie Poradnia informuje, że służy Państwu wsparciem w obecnej sytuacji w ograniczonym zakresie, natomiast możecie liczyć, iż w sytuacjach kryzysowych pomoc psychologiczna będzie udzielana w formie konsultacji telefonicznej, drogą e – mail, oraz przez media społecznościowe. Zobacz wiecej....

   Uczniom klasy VIII przypominam, że zgodnie z zarządzeniem Małopolskiego Kuratora Oświaty z dnia 29 stycznia 2020 r planowane terminy postępowania rekrutacyjnego - złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami planowane jest od 11 maja do 23 czerwca 2020 (w naszym województwie obowiązuje rekrutacja elektroniczna, system będzie dostępny od 11 maja).
_________________________________________________

Ruch jest potrzebny do prawidłowego rozwoju, więc warto korzystać z okazji gdy pogoda ku temu sprzyja. Zabawy ruchowe sprawiają, że kształtuje się poczucie równowagi, sprawność mięśni, precyzja ruchów, zręczność. Czytaj więcej...
_________________________________________________
   
    Polecam Państwu kolejną ciekawą stronę, gdzie można znaleźć rzetelne i ciekawe informacje i porady dla rodziców, dzieci i młodzieży. Jest to strona organizacji humanitarnej i rozwojowej działającej na rzecz dzieci, jaką jest Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom – w skrócie UNICEF. Czytaj więcej....

_________________________________________________
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
na rok szkolny 2020/2021

    W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkół postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 do klas I branżowych szkół I stopnia, techników i liceów ogólnokształcących dla młodzieży będzie przeprowadzone w nowych terminach określonych przez Ministra Edukacji Narodowej.
    Nowe terminy postępowania rekrutacyjnego, a także terminy składania dokumentów będą podane po opublikowaniu ich przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Logowanie do systemu naboru dla kandydatów w województwie małopolskim (oprócz miasta Kraków) – system jeszcze nie działa

Logowanie do systemu naboru dla kandydatów do szkół prowadzonych przez Miasto Kraków (szkoły na terenie miasta Kraków) odbędzie się z wykorzystaniem informatycznego systemu rekrutacyjnego, do którego dostęp będzie możliwy od 11 maja 2020 r. na stronie:

Podstawa prawna
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 10 kwietnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2020/657

Dodatkowe informacje:

W poprzednich latach każdy kandydat mógł wskazać 3 szkoły (ważna kolejność) ale w obrębie każdej szkoły dowolną ilość oddziałów. Oba systemy: dla województwa małopolskiego oraz dla Miasta Kraków są niezależne, co oznacza, że w każdym z nich kandydat może wskazać 3 szkoły. Ta zasada prawdopodobnie zostanie utrzymana.
_________________________________________________
Myślografia – co to jest?

      O sposobach ułatwiających naukę już było, ale myślę, że o tym nigdy za wiele, zwłaszcza , że każdy z nas jest inny, każdy ma inne potrzeby. Na pewno warto znaleźć sposób, który będzie dla nas najlepszy. Dlatego proponuję i polecam wszystkim, którzy się uczą zamieszczony poniżej artykuł ze strony: Indywidualni.pl. Zobacz i przeczytaj...
_________________________________________________
Coś dla najmłodszych czyli książeczka:
”Uśmiechnij się! W domu też jest fajnie”.



     Polecam Państwu książeczkę dla dzieci i rodziców na czas izolacji „Uśmiechnij się! W domu też jest fajnie”. To pięknie ilustrowany zbiór opowiadań i kreatywnych ćwiczeń przygotowany specjanie dla dzieci i rodziców, którzy mierzą się obecnie z izolacją i edukacją zdalną.
    Książeczka powstała w ramach projektu Rethinking Education w ścisłej współpracy z Happy Color. Zawiera krótkie opowiadania i ćwiczenia kreatywne dla najmłodszych, których celem jest dostarczenie okazji do wytchnienia, wspólnej zabawy i budowania bliskości.
Autorką tekstów jest Ewelina Sierocka – mama, która w wyniku obostrzeń związanych z pandemią musiała przemodelować swoje życie i zostać ze swoją pociechą w domu. Ilustracje do książki stworzyły Mery Winiecka i Natalia Urbańska.

     Książeczkę „Uśmiechnij się! W domu też jest fajnie” można całkowicie bezpłatnie pobrać pod linkiem:

    Projekt Rethinking Education powstał w odpowiedzi na kryzys związany z koronawirusem. Wraz z zaangażowanymi partnerami chcemy stworzyć rozwiązanie, które realnie wpłynie na rzeczywistość związaną z edukacją zdalną.
Projekt ten jest oddolną inicjatywą pro publico bono, w pełni finansowaną (poprzez swoją pracę) przez osoby w niego zaangażowane.



Życzę wielu miłych, wspólnych chwil z opowiadaniami z tej ciekawej książeczki!

_________________________________________________
Nowa placówka pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży w Bochni

Od 1 kwietnia w Bochni rozpoczął działalność Ośrodek Środowiskowej Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. 



   Placówka powstała w ramach wprowadzanego obecnie nowego modelu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży i stanowi pierwszy z trzech poziomów systemu. Główne założenie reformy jest takie, żeby dzieci mogły liczyć na wsparcie psychologiczne we własnym środowisku, jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania, a dzięki temu jak najrzadziej trafiały do szpitali psychiatrycznych.
   Ośrodek realizuje świadczenia ambulatoryjne dla pacjentów borykających się z zaburzeniami nie wymagającymi interwencji lekarza psychiatry. W ramach swojej działalności oferuje kompleksową diagnozę psychologiczną, psychoterapię (indywidualną, grupową oraz rodzinną), a także pomoc terapeuty środowiskowego, którego zadaniem będzie koordynacja różnorodnych oddziaływań wobec dziecka.
Porady świadczone są bezpłatnie, w ramach kontraktu w Narodowym Funduszem Zdrowia.
   Przyjmowani są pacjenci do 21 roku życia. Do Ośrodka wymagane jest skierowanie.
W Ośrodku uzyskałam informację, że skierowanie należy uzyskać od lekarza pierwszego kontaktu dziecka z dopiskiem : Skierowanie do Poradni Psychologicznej dla dzieci.
   Obecnie placówka realizuje świadczenia poprzez teleporady. Wszelkie informacje można
uzyskać pod nr telefonu 509 804 190 lub drogą mailową pod adresem: ppd.bochnia@gmail.com


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego